تبلیغات
زنان و دختران ایرانی - شش نكته برای خلق جذابیت فردی

 

زنان و دختران ایرانی


صفحه اصلی| عضویت رایگان|نقشه سایت|میعادگاه بلاگ|گروه میعادگاه|سایت تفریحی میعادگاه
ویژه ها


عضویت

میعادگاه miadgah
میعادگاه جامعه ای از ایرانیان با بیش از 100000 هزار ایرانی .
شما هم به ما بپیوندید

برای عضویت در گروه میعادگاه كلیك كنید 
www.Miadgah.ir


 

تازه های سایت
تبلیغات


اطلاعات سایت

 آمار بازدیدها:

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :


  اطلاعات سایت :
كل مطالب :

كل نظرات :

  


 مدیران :

 miadgah (18)

آرتمیس (61)

نیوشا (0)

ستاره (0)

لینك های برگزیده
نظر سنجی
نظر شما در مورد تفکر فمنیست چیه ؟

تبلیعات

تبلیعات

 

شش نكته برای خلق جذابیت فردی - زنان و دختران ایرانی ,

شش نكته برای خلق جذابیت فردی www.miadgah.ir


كاریزما قدرتی ناملموس است كه سبب می شود افراد از شما پیروی كنند، در اطرافتان باشند و از شما تأثیر و الگو بگیرند.

هر فردی با تمایلات قوم گرایانه متولد می شود، و در چند سال اول زندگی معیار او همان رویدادهایی است كه در اطراف او می گذرد. و دید او به زندگی همان دید و معیار است كه به آن دید درونی می گوییم. بعضی از افراد این دید درونی را تا بزرگسالی حفظ می كنند. چنین افرادی كه همه چیز را با محوریت خود می بینند هیچگاه نمی توانند ایجاد جاذبه كنند. و افرادی پر طرفدار باشند.

افراد موفق كه می خواهند تأثیر گذار باشند، دایره توجه و فعالیتهای خود را به سمت بیرون از خود گسترش می دهند. به گونه ای كه از اتفاقات اطراف و شرایط دیگران آگاهند گویی خود در آن شرایط قرار گرفته اند. آنچه آنها با این عمل سعی در ایجاد و تقویت آن دارند كاریزما یا جاذبه فردی است.

 

برای ایجاد كاریزما باید یاد بگیرید:

با اعتبار بالا عمل كنید.

افرادی كه در رفتار خود متناقض و غیر قابل پیش بینی هستند، دیگران را دفع می كنند. و در مقابل افرادی كه در رفتار خود ثابت قدم هستند، دیگران را به سمت خود جذب می كنند. برای ایجاد كشش در دیگران باید صداقت داشته باشید. در مورد اعتقاد خود با دیگران صحبت كنید و شفاف باشید، و بر طبق آن عمل كنید. در این صورت آنقدر اعتبار اخلاقی دارید كه مورد احترام دیگران واقع شوید.

جری اسپنس یكی از بزرگترین وكلای ایالات متحده امریكا می گوید: «اگر سخنرانی قدرت سخن پردازی بالا داشته باشد، تیز هوش ترین فرد باشد، از روانشناسی سر در بیاورد و از همه ابزارها لازم بهره مند باشد ولی اعتبار نداشته باشد آنگاه باید برای پلیكانها سخنرانی كند.»

 

جذاب باشید

برای دیگران جذاب باشید. با شخص مقابل خود به گونه ای برخورد كنید، گویا مهمترین شخصی است كه امروز ملاقات می كنید. به آنها لبخند بزنید، نه یك لبخند كوتاه از روی اجبار بلكه یك لبخند جادویی 2 یا 3 ثانیه ای.

وقتی لبخند می زنید كمی به سمت طرف مقابل متمایل شوید، و با خود بگویید «چقدر من به تو علاقه مندم. تو انسان بزرگی هستی. من می خواهم بیشتر در مورد خوبیهای تو بدانم.» به عبارت دیگر باید با دید مثبت به دیگران بنگرید. و این جملات به شما در تلقین این احساس كمك می كند. شاید این جملات به نظر شما احمقانه برسد ولی بعد از انجام این عمل خودتان از ارتباط و اعتماد خلق شده شگفت زده خواهید شد.

 

افزایش احترام

برای این منظور چند مهارت وجود دارد كه با پرورش آنها فضای احترام متقابل در سازمان شما افزایش می یابد. مثلاً صحبت كسی را قطع نكنید، اگر می خواهید با افراد صحبت كنید از آنها بپرسید آیا برای گفتگو وقت دارند؟ و به عقاید دیگران گوش كنید.

به خاطر داشته باشید، هیچگاه خود را شخصی كه همه چیز را می داند نشان ندهید. یا در صحبت كردن آنقدر عجله نكنید تا صحبت دیگران را تمام كنید. نظر فرد مقابل را تفسیر كنید تا به آنها بفهمانید كه واقعاً به حرف آنها گوش داده اید.

 

بی ریا نظر خود را ابراز كنید.

افرادی كه با شما كار می كنند به نظر شما در مورد خود اهمیت می دهند. یك یادآوری یا قدردانی از كار خوب كارمندان و همكاران برای آنها ارزشمند است.

در تعریف كردن از افراد از گفتن جملات كلی خودداری كنید. مثلاً نگویید: «كارت را بسیار عالی انجام دادی» سعی كنید آن را شخصی تر كنید مثل این جمله: «این بهترین تحقیقی بود كه در شش ماه گذشته دریافت كرده ام. كارت عالی بود.»

 

تعاریف را پذیرا باشید.

اگر یكی از اطرافیان از شما تعریف می كند از گفتن جملاتی مانند «اینكه چیزی نبود.» یا  «من اینكار را سالها قبل انجام می دادم اینكه چیز جدیدی نیست» خودداری كنید.

پس زدن یك ستایش همیشه سبب احساسات ناخواسته و تحقیر كردن خود و طرف مقابل می شود. فقط بگویید «متشكرم» آنگاه احساس دلپذیرتری در هر دو طرف بوجود می آید.

 

موضع خود را مشخص كنید در مقابل آنها نباشید.

افراد دوست ندارند با كسانی كه فكر می كنند در مقابل آنها هستند همكاری كنند. وقتی كه شما با بعضی از اعمال افراد مخالفت می كنید آنها جبهه می گیرند و فكر می كنند با شخص آنها مخالفت می كنید. وقتی كه مخالفت خود را با عقیده افراد ابراز می كنید بخشی از مشكل می شوید. این بدان معناست كه اگر جنگ آغاز شود جنگیدن كار درستی به نظر می رسد. پس بهتر نیست جنگی كه لزومی ندارد شروع نشود.

اگر در فكر عملی كردن كارهایی كه در ذهن خود دارید هستید، در حال شروع یك فرایند همكاری هستید. و اگر در آن موفق باشید تبدیل به فرد قدرتمندی شده اید.

این بار كه با كسی در تضاد فكری قرار گرفتید سعی كنید بیشتر روی نظر فرد مقابل فكر كنید. شاید احتیاجی به مخالفت نباشد و شاید با كمی خلاقیت و رفتار خوش بتوانید به یك نظر واحد برسید.

منبع : بی کلک دات کام


ارسال: آرتمیس روز:سه شنبه 29 بهمن 1387   لینك ثابت | نظرات () | عضویت در  میعادگاه ایرانیان