تبلیغات
زنان و دختران ایرانی - شیر زنان ایرانی

 

زنان و دختران ایرانی


صفحه اصلی| عضویت رایگان|نقشه سایت|میعادگاه بلاگ|گروه میعادگاه|سایت تفریحی میعادگاه
ویژه ها


عضویت

میعادگاه miadgah
میعادگاه جامعه ای از ایرانیان با بیش از 100000 هزار ایرانی .
شما هم به ما بپیوندید

برای عضویت در گروه میعادگاه كلیك كنید 
www.Miadgah.ir


 

تازه های سایت
تبلیغات


اطلاعات سایت

 آمار بازدیدها:

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل بازدیدها :


  اطلاعات سایت :
كل مطالب :

كل نظرات :

  


 مدیران :

 miadgah (18)

آرتمیس (61)

نیوشا (0)

ستاره (0)

لینك های برگزیده
نظر سنجی
نظر شما در مورد تفکر فمنیست چیه ؟

تبلیعات

تبلیعات

 

شیر زنان ایرانی - زنان موفق , زنان و دختران ایرانی ,

 

یوتاب: سردار زن ایرانی که خواهر آریو برزن ,سردار نامدار ارتش شاهنشاهی, داریوش سوم بوده است. وی در نبرد با اسکندر گجستک, همراه آریوبرزن ,فرماندهی بخشی از ارتش را به عهده داشته است.او در کوه های بختیاری راه را بر اسکندر بست ,ولی یک ایرانی خائن راه را به اسکندر نشان داد و او از مسیر دیگری به ایران هجوم آورد.از او به عنوان شاه آتروپانان (آذربایجان) در سال های 20 قبل از میلاد تا 20 پس از میلاد نیز یاد شده است.با این همه هم آریو برزن و هم یوتاب در راه وطن کشته شدند و نامی جاوید از خود بر جای گذاشتند.

آرتمیز(آرتمیس):نخستین و تنها زن دریا سالارجهان تا به امروز .او به سال 480 پیش از میلاد, به مقام دریا سالاری ارتش شاهنشاهی خشایار شاه رسید و در نبرد ایران و یونان ارتش شاهنشاهی ایران را از مرزهای دریایی هدایت می کرد.تاریخ نویسان یونان او را در زیبایی, برجستگی و متانت سر آمد همه زنان آن روزگار نامیده اند.

آتوسا:ملکه بیش از 28 کشور آسیایی در زمان امپراطوری داریوش بزرگ می باشد و از وی به نام شهبانوی داریوش بزرگ یاد کرده است و آتوسا را چندین بار در لشگر کشی های داریوش بزرگ یاور فکری و روحی او دانسته است.

آذر آناهید:ملکه ملکه های امپراطوری ایران در زمان شاهنشاهی شاپور یکم ,بنیان گذار سلسله ساسانی .نام این ملکه بزرگ و اقدامات دولتی او در قلمرو ایران ,در کتیبه های کعبه زرتشت ,در استان فارس بارها آمده است و او را ستایش کرده است.(کتاب ساسانیان برگ 252)

فرخ رو:نام او به عنوان نخستین بانوی وزیر ,در تاریخ ایران ثبت شده است, وی از طبقه عام کشوری به مقام وزیری امپراطوری ایران رسید.

گرد آفرید:یکی دیگر از پهلوانان زن سرزمین ایران تاریخ, از او به عنوان دختر گرد دهم یاد می کند ,که با لباسی مردانه با سهراب زور آزمایی کرد.فردوسی بزرگ از او به نام زنی جنگجو و دلیر از سرزمین پاکان یاد می کند.

شیرین:شاهزاده ارمنستان که یکی از شهر های ایران بوده و شاه ارمنستان زیر نظر شاهنشاه ایران قرار داشت.خسرو پرویز و شیرین حماسه ای از خود ساختند که همیشه در تاریخ ماندگار ماند.شیرین از خسرو پرویز 4 فرزند به نام های نستور, شهریار, فرود و مردانشه به دنیا آورد که هر 4 فرزند وی در زندان کشته شدند.سپس او سر بر بالین جسد بی حال خسرو نهاد و با خوردن زهری عشقش به خسرو را جاودانه ساخت و هر دو جان باختند.


ارسال: آرتمیس روز:چهارشنبه 5 فروردین 1388   لینك ثابت | نظرات () | عضویت در  میعادگاه ایرانیان